Sedlové polštáře

Výška sedlového polštáře


U koní s vysokým kohoutkem a nižší linií hřbetu je třeba zadní část sedla podepřít vyšším sedlovým polštářem. Vlněný polštář je možné objednat v provedení +1, +2 nebo +3 cm.

 

 

Vlněný polštář


K nacpání polštáře je použita plně syntetická vlna, která se dokáže přizpůsobit tvaru koňského hřbetu. Tato vlna zůstává i po dlouhodobém používání měkká a pružná. Vlněný polštář je pro koně komfortní, má výbornou tlumící schopnost a je ho možno individuálně dotvarovat ke hřbetu koně. K tomu, aby povrch polštáře byl hladký, plochý a rovnomněrný, slouží několik vrstev umístěných pod vlnou.
*3mm LP pěna eliminuje tažnost kůže
*10mm PU pěna dává polštáři příjemnou náběhovou měkkost
*5mm plst zajišťuje větší stabilitu polštářů proti sesednutí vycpávky

 

Filcový (francouzský) polštář 


Obal polštáře je vyroben z plsti, která je potažena kůží. Střed polštáře je vyplněn syntetickou vlnou. Tento typ polštáře je pro koně komfortní, velmi dobře si zachovává svoji výšku (tloušťku), nemá žádné hrany a lze je individuálně dotvarovat.

 

Latexový polštář


Výplň polštáře je vyrobena z PU pěny. Výhoda tohoto polštáře je, že poskytuje jezdci výborný kontakt s koněm a ani po dlouhodobém používání nemění svůj tvar. Nevýhodou je, že tvar polštáře je neměnný a polštář se nedokáže přizpůsobit tvaru koňského hřbetu.